Osm stážistek Microsoftu vyvinulo novou aplikaci, která využívá fotoaparát mobilního telefonu, zachycující předměty kolem sebe pro výuku angličtiny. Aplikace Read My World vám umožní pořídit snímek telefonem a naučit se z aktuální knihovny více než 1500 slov. Podle vyjádření Microsoftu mohou uživatelé pomocí kamery zachytit objekt v reálném světě nebo napsat pouze jeho slovní popis.

Aplikace má buď doplnit formální výuku ve třídách, nebo nabídnout způsob, jak zlepšit jazykovou gramotnost těm, kteří nemají čas nebo finanční prostředky na klasické vzdělávání.

Read My World používá k identifikaci objektů z fotografií kombinaci poznávacího softwaru, vyvinutého společností Microsoft a API. Aplikace následně vyhláskuje dané slovo a doplní správnou výslovností. Fotografie odpovídající identifikovaným slovům lze následně uložit do osobního slovníku pro pozdější použití. Kromě toho vybízí aplikace uživatele k procvičování nově objevených slov pomocí tří výukových her.

Slovní zásoba 1500 slov se může zdát malá, ve skutečnosti se ale blíží počtu slov, který jsou si studenti cizích jazyků schopni osvojit klasickým studiem. Podle BBC se například mnoho studentů snaží naučit mezi 2000 a 3000 slovy i po letech studia. Ve skutečnosti ovšem výsledky jedné tchhajwanské studie ukazují, že po devíti letech učení cizího jazyka se studentům nepodařilo naučit ani 1000 nejčastěji používaných slov.

Studie také zdůraznila, že nejdůležitější na studiu jazyků je opakování každodenně používaných slov.

Protože je aplikace omezena na identifikaci hmotných objektů, zaměří se tým po zpětné vazbě testujících učitelů angličtiny na detekci psaných slov v dokumentech.

Aplikace může například zahrnout seznam studentových potřeb a vybrat do něj slova jako pero, sešit, nůžky apod. Projekt Microsoft Garage bude zpočátku zpřístupněn pro testování a zpětnou vazbu vybraným organizacím . Zapojit se mohou ale i jiné jazykové kurzy, neziskové organizace a další, kteří prostřednictvím formuláře požádají o pozvání, aby se k testování připojili.