Není lepší odměny, než když se tvrdá práce promění v úspěch. Po více než 6 letech a investicích v hodnotě 914 milionů USD se americká armáda konečně dočkala nového přírůstku. Ten má podobu moderního radaru Space Fence, který díky S-band technologii dokáže účinně sledovat ty nejdrobnější předměty ve vesmíru.

Radar Space Fence a jeho unikátní dovednosti

Identifikace objektů, sledování jejich polohy a provádění přesných statistik – to všechno patří k nejnovějším funkcím radaru Space Fence, který se aktuálně řadí k těm nejpokročilejším vesmírným technologiím. Díky svému komplexnímu systému fungování dokáže detekovat a určit lokaci všech okolních předmětů, a to včetně satelitů, raket, vesmírných trosek a dalších. Bonusem navíc je také to, že jeho pozornosti neuniknou ani tělesa menší 10 centimetrů.

Na základě tohoto širokého záběru může Space Fence zachytit více než 26 000 objektů, čímž výrazně přispěje ke kvalitnímu monitoringu vesmírného prostoru a včasnému upozorňování na potenciální hrozby.

O jeho užitečnosti se mohla americká armáda přesvědčit už v březnu, kdy radar Space Fence dokázal úspěšně vysledovat trosky indické anti-satelitní rakety a určit čas jejich střetnutí. Pro americký kosmický průmysl je to jednoznačně velký krok kupředu.

Zdroj: https://www.c4isrnet.com/intel-geoint/isr/2020/03/30/new-space-fence-radar-is-officially-online/

Zdroj obrázku. https://www.c4isrnet.com/intel-geoint/isr/2020/03/30/new-space-fence-radar-is-officially-online/