Chcete se podívat do Mexika, Montany nebo na Havaj? Přinášíme rychlý přehled různorodých podcastů. Vyberte si oblíbenou zvukovou platformu (Spotify, Apple Podcasty, Google Podcasty) a zaposlouchejte se do zvuků měst a přírody, rozhovorů se zajímavými osobnostmi nebo se zdokonalte v cizím jazyce. Navíc tím snížíte vlastní uhlíkovou stopu, protože každá cesta se počítá.

  1. Národní parky v Americe

Podcasty nejnavštěvovanějších parků jsou staršího data, ale přesto poutavé - majestátní vulkány v Yellowstonu, stezky v Grand Canyonu a v národním parku Glacier.

2.     Coffee Break

Dejte si kávu a zaposlouchejte se do podcastů Coffee Break od Radio Lingua Network. Ty jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí bezplatně naučit španělsky, francouzsky, italsky, německy, švédsky a čínsky.

3.     Odbočka s Rolfem Pottsem

Předtím než existovalo digitální nomádství a hashtagy upozorňující na život v dodávce, lidé jako Rolf Potts, autor knihy „Vagabonding“, cestovali po světě, kde se na dlouho zabydleli. Jeho podcasty obsahují rozhovory s ostatními spisovateli cestovateli a jejich náhledu na cestování. Pico Iyer hovoří o svých životních lekcích z Japonska, Paul Theroux mluví o svých zkušenostech v Mexiku.

4.     Cestování s Frommerem

V roce 1957 Arthur Frommer poprvé vydal svého průvodce po Evropě. O několik let později se jeho jméno stalo synonymem cestování. Se svou dcerou, viceprezidentkou FrommerMedia, ve svých podcastech hovoří o kouzlech i proměnách Havaje nebo safari v Tanzanii.

5.     Duolingo

Znáte aplikaci Duolingo? Pomocí jednoduchých lekcí a kvízů se můžete naučit anglicky. Ti, kteří se učí mluvit francouzsky a španělsky, mohou své hodiny obohatit podcasty právě v těchto dvou jazycích.

zdroj: https://www.nytimes.com/2020/04/09/travel/travel-podcasts.html?smtyp=cur&smid=fb-nytimes

Czechsight Podcast: Australské požáry budou přiostřovat, není to jednorázová záležitost a řešení je daleko