Podle slov ředitele National Center for Immunization and Respiratory Disease mohou Spojené státy letošní říjen ztratit svůj stav eliminace spalniček. Takzvaný „stav eliminace nákazy“ znamená dlouhodobé přerušení šíření nemoci ve specifických teritoriích.

Ředitelka centra, doktorka Nancy Messonnier, současně prohlásila, že USA hrozí ztráta tohoto označení, které jim bylo uděleno Světovou Zdravotnickou Organizací (WHO) před devatenácti lety a to i před existenci fungující vakcíny.

Dle odborníků v oblasti veřejného zdraví stojí za vinou vzestup odmítačů očkování. Současně s tímto faktem připomínají důležitost boje proti dezinformacím, ke kterým se laik v dnešní době snadno dostane.

Doktor William Moss, specialista v oblasti infekčních chorob a výkonný ředitel společnosti Johns Hopkins se na toto téma vyjádřil přímo: „Nebyli jsme důslední. Natočit matku, která na kameru říká, že její dítě zemřelo na spalničky, nebo utrpělo vážné poškození mozku by slepou veřejnost jistě probudilo. Jsem přesvědčen, že tlakem na média můžeme veřejné zdraví výrazně zlepšit.“

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Sdílíme pouze relevantní články zaměřené na ekologii a technologie. Děkujeme.

Zdroj: Fast Company