Před nedávnem jsme informovali o ekologické pojízdné myčce, kterou sestavili čeští konstruktéři. Vzhledem k nastalé situaci zareagovali velice rychle a myčku modifikovali na dezinfekční stanici. Ta tak místo umývání průmyslových strojů, vydezinfikuje téměř jakékoli objekty.

V době koronavirové pandemie roste poptávka po dezinfekcích všeho druhu. Využívány jsou v místech velkého rizika přenosu nákazy. Zvýšenou snahu o čistší prostředí registrujeme zejména u supermarketů. Jedná se o prostory, kde se koncentruje velké množství lidí, a proto je zde zvýšená potřeba např. jednorázových rukavic a dezinfekčních prostředků.

Česká pobočka firmy STILL v čele s Jiřím Eiglem nedávno přišla s nápadem ekologické pojízdné myčky. Myčka je postavena na základech kamionu R-410 a disponuje uzavřeným vodním tokem. Při 70 % znečištění vody dojde k upozornění personálu a smluvní firma se postará o likvidaci a výměnu vody. Kamion splňuje normu ADR o převážení nebezpečného materiálu.

Kvůli nastávající pandemii se konstruktéři rozhodli upravit její funkci a stala se z ní pojízdná dezinfekční stanice. Včetně dezinfekčních prostředků používá horkého proudu vody o teplotě 80 °C.

Prostor myčky umožní dezinfekci všech předmětů do 2 metrů výšky a 4 metrů šířky. V případě obchodů s potravinami může být využita při dezinfekci nákupních košíků. U firem s potvrzenou nákazou koronaviru ji lze využít jako prevenci např. při dezinfikování firemních vozů. To zajistí bezpečný provoz pro řadu firem.

Foto: STILL