To na co všichni fanoušci legendární serie čekali je tady ! Poprvé se dočkáme vydání her z řádné serie na konzoli Nintendo Switch. Stane se tak 15. 11. 2019, jak bylo oznámeno na dnešním Nintendo Direct. Po Pokemon Let's Go tak přichází hry Sword a Shield. Na co se můžeme těšit ?

První novinkou (ostatně jako v každé nové hře ze světa pokemonů) je zbrusu nový region. Jmenuje se Galar a jak se zdá mohl by být inspirován Velkou Británií. Zajímavostí je, že v regionu Galar lidé zbožňují sledování pokémoních bitev v televizi, což by mohlo přinést další prvky do hry.

Další novinkou je místo, které se jmenuje "Wild Area". Jde o vlastně o otevřenou oblast společnou pokemonům a lidem, která nabízí lepší interakci mezi nimi. Oblasti se mění podle prostředí, podnebí a denní době. Jde vlastně o lépe dostupné "range" oblasti.

Velkou novinkou je nová speciální schopnost "Dynamax", po jejíž použití se může jakýkoli pokemon mnohonásobně zvětšít v souboji po dobu tří kol. S tím souvísí i možnost vytvoření trenerských týmů pomocí niž se dá takovýto pokemon lépe chytit. Někteří pokemony budou hráči moci chytit jedině tímto způsobem.

Samozřejmostí je celá řada nových pokemonů. Někteří unikly už nyní. Např. kvěětinový Gossifleur nebo ovečka Wooloo. Na záávěr můžeme prozradit i dva legendární druhy Zacian a Zamazenta, kteří, jak očekáváme, reprezentují meč a štít.

Jak jsme řekli na začátku, jedná se o první hru serie na Nintendo Switch. V posledních letech kvalita her roste. Doufejme, že naplní očekávání všech Poké Fans !

Zdroj Foto: Nintendo.com