Ve vesmíru se pohybuje asteroid 16 Psyche, který má cenu zhruba 700 kvintilionů dolarů. Pokud by NASA rozdělila toto jmění mezi všechny obyvatele na světě, každý by dostal 93 bilionů.

Bohužel je pravděpodobné, že k tomu nedojde. Proč je ale obyčejný asteroid pro Zemi tak důležitý ?

Asteroid byl objeven roku 1852 italským astonomem Annibale de Gasparisem. Skládá se především z kovů (niklu a železa) a NASA se ho bude v dohledné době snažit co nejvíce prozkoumat. Nikoli kvůli jeho astronomické hodnotě. 16 Psyche má totiž velmi podobné vlasnosti jako Země.

Vědci si od asteoridu slibují mnohé. Především by poznatky z jeho struktury dokázaly přispět k pochopení naší vlastní planety. Dále by se dalo lépe zjistit jak se planety mohou formovat.

Pokud se podíváme jen na otázku hodnoty nabízí se možnost rozkvětu firmám zabývajícím se "vesmírnou těžbou". Jednou z nich může být např. EuroSun Mining. V současnosti se možnosti vesmírné ekonomiky pohybují v řádech stovek bilionů dolarů. V roce 2040 by se čísla mohla dostat do trilionů.

Jak řekl Scott Moore, CEO EuroSun Mining: "To co děláme na Zemi je úžasné. Ale stejně jako těžba na Zemi i ta ve vesmíru závisí na infrastruktuře. Můžeme být blízko Svatému grálu v těžbě zlata. Současný trh vesmírných komodit se již v tuto chvíli pohybuje v hodnotě stovek bilonů dolarů."

NASA svoji misi na 16 Psyché plánuje na rok 2022. Jsme opravdu tak blízko vesmírné těžbě, jak se může zdát ?

Líbil se Vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Nebo nás podpořte přímo na Patreonu. Děkujeme.

Zdroj: TweakTown