Tým inženýrů z Caltech vymyslel přívěsek na krk, který by mohl omezit šíření COVID-19. Díky zabudovanému senzoru přívěsek pozná, kdy přibližujete ruce k obličeji a vzápětí začne vibrovat. Tím vám připomene, že si nemáte sahat špinavýma rukama na obličej. Pulse je levný a jednoduchý a kompletní návod k jeho sestavení zveřejnila NASA zdarma jako open-source.

Vědci z Jet Propulsion Lab na Caltech také chtěli pomoci ve snahách omezit šíření koronaviru, a proto vymysleli Pulse. Jedná se o celkem jednoduché zařízení, které má v sobě zabudovaný senzor pohybu do vzdálenosti 30,5 cm. Jakmile senzor zachytí, že se k obličeji přibližují ruce, přívěsek začne vibrovat. Čím jsou ruce blíže, tím jsou vibrace intenzivnější.

NASA chtěla, aby byl přívěsek jednoduchý k sestrojení a zároveň finančně dostupný. Proto zveřejnila kompletní návod k sestrojení jako open-source. Návod obsahuje seznam součástek a materiálů, STL soubory potřebné k vytištění krytu přívěsku na 3D tiskárně i obrázky znázorňující postup sestrojení.

NASA řekla, že cílem přívěsku není nahradit roušky nebo respirátory, ale nabídnout další možnost, jak omezit šíření koronaviru. I nadále je potřeba dodržovat zavedená preventivní opatření jako je časté mytí rukou a dodržování bezpečných rozestupů.

Zdroj:  NASA
Obrázek: NASA