Pokud byste někdy chtěli ručně ušité rukavice nebo čepice a vaše šicí schopnosti nejsou dostatečně dobré, nezoufejte. Na MIT se právě povedlo vytvořit umělou inteligenci, která je dokáže navrhnout i ušít!

Program je původně vytvořený pro ulehčení práce profesionálům, avšak i nezkušení si přijdou na své. Stačí si na počítači vytvořit vlastní design a šicí stroj se již postará o zbytek. Největší výhoda spočívá ve znovupoužitelnosti různých templátů. Stačí tak do programu zadat hrubý design jen jednou a postupně ho vylepšovat libovolnými vzory. Program dokonce nabízí zpracování patternu v podobě střihu, který si sami načrtnete. Používá k tomu neurálních sítí, které dokáží použít daný templát a vytvořit z něj další.

I přesto, že je systém úžasně vymyšlený, postrádá některé originální prvky, které nabídne jen šití v ruce. Dokáže však pomoci začínajícím a zefektivnit výrobu.

V tuto chvíli se snaží vývojáři dostat produkt do běžného prodeje. To samozřejmě bude ještě nějakou chvíli trvat. Pro všechny nešikovné však jde o slibnou možnost, jak své manuální nedostatky dohnat.

Zdroj: Engadget