Česká aplikace Mapy.cz se zapojuje do snahy o zpomalení šíření koronavirového onemocnění COVID-19. Její uživatelé mohou anonymně sdílet svoji polohu. Pokud se dostanou do kontaktu s osobou, u které bylo potvrzeno nakažení, aplikace je na to upozorní. Celý proces je přitom zcela anonymní. Nikdo další se tak nedozví o vaší poloze. Na mapě neuvidíte pohyb nakažených osob a stejně tak není s nikým sdíleno, kdo byl daným nakaženým ve vašem okolí.

Oznámení v aplikaci (Zdroj: Mapy.cz)

Jak to celé funguje? Stačí si stáhnout bezplatnou aplikaci Mapy.cz do vašeho telefonu a v ní pak zapnout anonymní sdílení polohy. Stahujte pomocí následujících odkazů:

iOS: http://bit.ly/mapy_cz_ios
Android: http://bit.ly/mapy_cz_android

Tvůrci aplikace pak bezpečně uchovávají data o pohybu jednotlivých uživatelů a, v případě potvrzeného nakažení některého z nich, vyhodnotí, s kým přišel do kontaktu, a daným uživatelům odešlou upozornění. Jednotlivá data nebudou sdílena s nikým dalším a po skončení epidemie budou smazána. Aby projekt měl smysl, je potřeba, aby se do něj zapojilo, co nejvíce obyvatel ČR. Dosud tak učinilo téměř čtvrt milionu uživatelů. Zapojte se také.

Úvodní obrázek: Unsplash