Firma Red Bull se rozhodla přestat pořádat Red Bull Air Race World Championship. Poslední tři závody se pojedou tento rok v Kazani, Budapešti a Čibě. Poté největší sportovní událost akrobatického létání skončí.

Od začátku šampionátu v roce 2003 bylo pořádáno přes 90 závodů za třináct ročníků. Red Bull Air Race zpopularizoval akrobatické létání po celém světě a závody seriálu by se kvalitou zázemí a televizních přenosů daly srovnat např. s MotoGP. Navzdory tomu, že šampionát přinesl velké množství kvalitních sportovních zážitků, nedokázal naplnit očekávání Red Bullu ve sledovanosti a zájmu. Proto se rozhodl s pořádáním závodů skončit i vzhledem k velkému množství dalších sporotovních a kulturních aktivit s větší marketingovou hodnotou. Nutno dodat, že se nejedná o první zrušení. Již dříve byly zrušeny ročníky 2011-2013

Prvním a také jediným Čechem, který soutěž dokázal vyhrát, je Martin Šonka. Bývalý pilot Armády ČR dokázal za kariéru ovládnout šest závodů a celkové vítězství získal v roce 2018. Je tak jedním z devíti letců, kteří ovládli celé mistrovství.