Jelikož CZECHSIGHT není jen obyčejným časopisem, budete v budoucnu narážet i na příspěvky z jeho vlastního života. Tentokrát vám představujeme spolek Svaz Naivního Trampingu, cestovatelskou partičku, která tvoří zároveň tvrdé redakční jádro tohoto časopisu.

Skupina, která vznikla roku 2017 je charakteristická poněkud netradičními cestami s ještě netradičnějším průběhem. Loni redaktoři CZECHSIGHT stáli za expedicí Babetta Boys, která si vytyčila odvážný cíl – dosáhnout rumunského Banátu na čtyřech Babettách typu 210. Jak jejich cesta probíhala můžete zkouknout na YouTube, kam „svazáci“ umístili svůj pilotní film Slow and Furious 210. Nalákat vás může už jenom fakt, že se skupina po třech nedělích vrátila nikoli v sedle Babett, nýbrž na palubě voru vyrobeném z PET láhví, kterým začátkem srpna dobyla břehy pražské náplavky.

Možná si říkáte, že jde jen o okopírované "Trabanty". Tento častý titul si hoši ze Svazu nepřipouštějí a zlým jazykům argumentují, že na rozdíl od "Trabantů" nikdy nedojedou.

Tenhle červenec vyrazili do světa znovu, dopravní prostředek ovšem změnili za červený a dvacet let starý Ford Transit, na jehož střeše zbudovali hudební stage pro buskingové turné Bulletcz. Jakožto fiktivní nahrávací společnost se rozhodli proslavit svého kamaráda, nadaného hudebníka Hipoxe, jehož snem je živit se hudbou, kterou sám skládá.

Trasa turné není, podobně jako její průběh, jasně definována. První zastávkou je Kolín nad Rýnem, dalším městem, kde se Svaz pokusí dobýt místní pouliční hudební scénu jsou slavné belgické Bruggy. Sledovat můžete skupinu na jejich facebookové stránce Svaz Naivního Trampingu, či stejnojmenném instagramovém profilu. 21. července se totiž vracejí zpět do Prahy.

Podobně jako loni i letos z cesty plánují vytvořit film, který bude mít premiéru v průběhu prosince v některém z pražských klubových kin. Buď proto v obraze a připoj se k tour!

Foto: Tom213Braider