Startupový projekt Revolut nyní nabízí přehlednější možnost jak podporovat různé charitativní aktivity. Díky nové aktualizaci můžete zaokrouhlit veškeré platby na nejbližší celé číslo a darovat tak s každou platbou malé množství na zvolenou charitu.

Revolut již nabízí několik způsobů jak si dát některé peníze stranou. Používá tzv. "trezory". Na podobném principu je postavena i schopnost aplikace posílat peníze na charitu. Místo trezoru posílá peníze vámi zvolené společnosti.

Tato možnost ukládaní peněz se dá rozšířit dalšími způsoby. Zaokrouhlené peníze můžete násobit vámi zvoleným množstvím. V praxi tak místo 1 koruny z každé "baťovské" ceny darujete i desetinásobně více. Samozřejmostí jsou i fixní platby každý den, měsíc nebo rok.

V revolutu si nelámou hlavu s nějakou minimální částkou, což je sympatické. Pokud používáte kartu jen zřídka, firma i tak poskytuje 100% vašich příspěvků charitativním organizacím a nenechává si nic pro sebe.

V přehledném menu se dá snadno zjistit kolik peněz jste darovali za jaké období. Stejně jako kolik peněz dostala jaká organizace. Jednoduše lze také všechny platby zrušit.

Prozatím aplikace spolupracuje se třemi charitativními organizacemi. Save the Children, WWF a ILGA-Europe. V budoucnosti se můžeme těšit na další.