Digit pochází z dílny společnosti Agility Robotics a je vyvíjen zejména za účelem doručování balíčků do domů zákazníků. Robot je schopný pohybovat se v městském prostředí chůzí připomínající tu lidskou. Zájem Fordu se může zdát překvapivý, nicméně automobilka podobně jako konkurence pracuje na vývoji autonomních automobilů, které plánuje uvádět do provozu již v roce 2021. Trhem s velkým potenciálem je pak oblast rozvozu jídel a balíčků, kde se chce Ford prosadit se svými bezpilotními dodávkami.

Digit by tak měl řešit problém, jak dostat zásilku z vozidla až ke dveřím zákazníka. Americká automobilka zatím koupila dva roboty (v prvním kole dojde k výrobě pouze 6 kusů), aby zkoumala možnosti jejich spolupráce s automobilem. Jde například o to, jak robotovi předat důležité informace o požadavcích zákazníka na uložení balíku na konkrétní místo. V případě využití robotů jako poslíčků se bude hodit i jejich schopnost složit se tak, aby nezabíraly příliš místa v nákladovém prostoru.

V současnosti je Digit schopný pomocí svých paží zvedat a přenášet balíčky do hmotnosti 20 kilogramů a společnost věří v jeho využití také pro práci ve skladech. Na závěr dodejme, že Agility Robotics ujišťují, že nedovolí, aby byl jejich robot ozbrojen a využíván tak k zcela odlišným účelům.

obrázek: robots.ieee.org