Pokrok ve vývoji autonomních vozidel je nezadržitelný. Každým dnem se na nás valí desítky zpráv plných nových inovací. A tak se nabízí další otázka. Jak se budou samořídící automobily nabíjet?

Stable Auto a Electrify America mají pro tuto otázku řešení. Společně vyvíjejí nabíjecí stanice, které budou obsluhovány roboty a stejně jako automobily budou plně automatizované.

Jejich zavedení je zatím podobně daleko jako plné využití autonomních vozidel. Jisté je, že pilotní verze bude umístěna v San Francisku. Stanice bude plně podporována 150kW rychlonabíjecími zdroji od firmy Electrify America, která je současnosti pod záštitou Volkswagenu. Samotné vozy budou obsluhovat roboti firmy Stable, kteří bez jakékoli lidské pomoci navedou zdroj přímo do automobilu.

Ředitel infrastruktury v Electrify America, Wayne Killen, je přesvědčen o tom, že jejich role v pokroku, je stejně důležitá jako vývoj automobilů samotných. Z povahy věci je přirozené, že autonomní vozidla budou napájeny autonomními stanicemi. Pilotní program začne v roce 2020 a nabídne možnosti spolupráce a testování hardwaru zainteresovaným firmám.

Zdroj Engadget, Foto: Verge