Společnost Boston Dynamics vyvíjí různé roboty, které pak prezentuje ve svých často vtipných, ale také často děsivých, videích. Dva modely, které svojí konstrukcí připomínají psy nebo jiná čtyřnohá zvířata, dostaly název Spot a Spot Mini. V roce 2019 byly testovány státní policí v Massachusetts. Součástí testů bylo i využití Spota při dvou skutečných incidentech v rámci práce pyrotechnické jednotky.

Oficiální klip představující Spota

Boston Dynamics zapůjčily svého robota k otestování jeho schopností při policejní práci, kdy se jedná především o průzkum prostředí, které může představovat nebezpečí pro členy policejních složek. Policie zveřejnila video, které zachycuje Spota při otvírání dveří a vykonávání průzkumu. Součástí dohody s Boston Dynamics bylo i to, že robot nesmí být využit žádným způsobem, který by mohl vést ke zranění člověka.

Záběry robota v akci (zdroj: MA State Police)

Boston Dynamics oznámily, že Spot bude prvním robotem, který bude dostupný pro veřejnost. Prodeje již započaly skrze program pro první majitele, kde společnost nejdříve pouze zapůjčuje roboty vybraným zákazníkům. Ti pak musí dodržet různé podmínky jako například právě zákaz využití robotů proti lidem. Massachusettská policie je zatím jedinou policejní nebo vojenskou složkou, která dostala roboty k dispozici.

zdroj úvodního obrázku: builtinboston.com