Urban-Air Port Ltd a Hyundai Air Mobility spolu uzavřeli partnerství s cílem prozkoumat a vyvinout efektivní, udržitelnou a rychle použitelnou infrastrukturu městské letecké mobility(UAM - urban air mobility).

Hyundai předpovídá, že trh letecké mobility bude v příštích 20 letech v hodnotě téměř 1,5 bilionu dolarů. Společnost se proto rozhodla v příštích pěti letech investovat do UAM 1,5 miliardy USD. Konkrétně do vytvoření leteckého“vozidla”, tak celého podpůrného ekosystému pro provoz městské letecké mobility.

"V rámci skupiny Hyundai Motor Group se naše divize letecké mobility zaměřuje na podporu inovací a městského rozvoje v jehož centru je člověk," řekl Dr. Jaiwon Shin, vedoucí Hyundai Air Mobility.

Pamela Cohn, COO společnosti Hyundai Air Mobility, dodala:„Často se vývoj příliš zaměřuje na vozidla a opomíjí investice do dalších částí celého ekosystému městské mobility, kterým je právě UAM. Infrastruktura je jednou z klíčových oblastí širšího ekosystému, která podpoří rozvoj letecké mobility komunitám po celém světě. Jsme nadšeni z partnerství s Urban-Air Port z toho, že můžeme začít zkoumat, jak bude tato infrastruktura vypadat v budoucnosti. “

Urban-Air Port, část infrastruktury pro leteckou městskou mobilitu, má údajně o 60 procent menší půdorys než tradiční heliport nebo nejmodernější„vertiports“. Právě to umožňuje jeho instalaci na místech s omezeným prostorem.

Hyundai Air Mobility a Urban-Air Port plánují rovněž začít investice do vývoje prototypu v leteckých“vozidel”(eVTOL), který by tak umožnil živě ukázat to, o čem je městská letecká mobilita. Na rok 2021 se již dvě britská města připojila k podpoře rozvoje.

Zdroj: https://www.intelligenttransport.com/transport-news/103580/partnership-seeks-to-develop-scalable-urban-air-mobility-infrastructure/

foto: jonathan ocampo, Unsplash