V několika málo případech může vaše SIM karta představovat větší nebezpečí než software telefonu. Společnost AdaptiveMobile Security objevila novou hrozbu, Simjacker, která dokáže sledovat zařízení vybraných lidí.

Využívá k tomu starou aplikaci [email protected], která je navázaná na SIM kartu a dříve sloužila jako propojení s prohlížečem. Simjacker pomocí aplikace dokáže lokalizovat polohu vašeho telefonu a další interní informace v zařízení a uchovat je.

Pokud nemáte potřebné informace, ani nepoznáte, že se útok odehraje. Jelikož útok spočívá v zaslání infikované SMS, zůstává poměrně tichým. Navíc není vázaný na zařízení. Útoky byly zaznamenány jak na iPhonech tak na několika zařízeních s Androidem.

Nezdá se, že by se jednalo jen o nějaký teoretický nástroj, který ve finále nemá žádné využití. Simjacker byl využit již ve více než 30 zemích po celém světě za poslední dva roky. Otázkou také zůstává jaké je jeho hlavní využití. AdaptiveMobile nezpochybňuje, že se může jednat o nástroj pomáhající dopadnout různé zločince. Zároveň dodává, že nemůže s jistotou říct, jak moc je zneužíván některými zeměmi např. v "boji" s politickými disidenty.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme

Zdroj: Engadget