Není divu, že v době, kdy je laboratorní notebook stále považován za nejmodernější technologii pro správu a analýzu dat, získá společnost Benchling 35 milionů dolarů.

Biologický výzkum zažívá poslední roky obrovský vzestup a spolu s tím se ruku v ruce stává extrémně složitým a nepřehledným. Množství dat současný výzkum značně komplikuje a zjednat v něm pořádek se rozhodla společnost Benchling. Ta vyvinula software SaaS, která má za cíl zjednodušit vědeckou práci a zefektivnit propojení mezi jednotlivými výzkumy.

„Budoucnost patří biologii a čím rychleji se inovace dostanou na trh, tím efektivněji mohou společnosti prospět,“ řekl partner společnosti Matt Murphy.

„Software společnosti Benchling nahrazuje dosavadní pomalé metody a stává se záznamovým systémem pro celou řadu výzkumných projektů a vývoje v oblasti biotechnologií a medicíny. Je využitelný od léčby rakoviny, přes vývoj umělého masa po produkci udržitelných materiálů.“

Software společnosti Benchling používá více než 170 000 vědců z celého světa a je zastoupen v akademických laboratořích Harvardu, Stanfordu, MIT, či Berkeley. Mezi jeho aktivní uživatele patří například Beam Therapeutics, Regeneron Pharmaceuticals, Zoetis, či Zymergen.

Společnost Benchling nejprve spustila bezplatnou verzi, která zahrnuje správu elektronických záznamů, posléze poskytla i funkce jako řízení projektů, přehled nad nimi, či modelování obchodního růstu.

Zdroj: Techcrunch