Výrobní závod koncernu v Braunschweigu významně rozšiřuje výrobu bateriových systémů pro nejnovější generaci elektrických vozidel. Zatímco nyní ročně opouští továrny koncernu 50 000 kusů bateriových systémů, do roku 2023 to bude 300 000.

"Silná poptávka po atraktivních a cenově dostupných elektrických modelech založených na modulární matici elektrického pohonu zaměstnává kapacitu prvního expanzního stupně na plný výkon, takže jsme vystřelili druhý stupeň."

Jakmile bude závod plně zprovozněn, bude schopen vyrobit až 500 000 baterií ročně pro modely založené na modulární platformě MEB pro plně elektrický Volkswagen ID.3 a ID. 4, nebo ŠKODU ENYAQ iV. Tato plně elektrická auta s bateriovým srdcem z Braunschweigu už potichu začala projíždět evropskými ulicemi. Kromě toho dokáže vyrobit až 100 000 bateriových systémů pro oblíbené modely VW e-up !, SEAT Mii electric, ŠKODA Citigoe iV a také pro hybridní vozidla, jako je Volkswagen Golf GTE. Celkově může výrobní závod každý rok dodat více než 600 000 bateriových systémů.

Baterie ŠKODA ENYAQ iV

Výroba bateriových článků využívá „state-of-the-art“ plně automatizovanou výrobní technologii v nové hale rozprostírající se na více než 40 000 metrech čtverečních a bylo do ní zainvestováno více než 300 milionů EUR (více než 7 miliard českých korun). Vývoj bateriového systému, včetně jeho hardwaru a softwaru, probíhá také v závodě Braunschweig. Zde získané znalosti stanovují nové standardy pro celý koncern a jsou využívány v mezinárodní síti.

Bateriový systém jako takový poskytuje zaměstnání více než 800 zaměstnancům. Zaměstnanci potřební pro rozšíření výrobních kapacit byli do značné míry rekvalifikováni na nové úkoly v areálu a připraveni na práci s vysokým napětím prostřednictvím školení a kvalifikací na míru.


Citace: Generální ředitel koncernu Volkswagen Group Components a člen představenstva skupiny pro technologii Thomas Schmall

Zdroj: https://www.volkswagen-newsroom.com/en/press-releases/powerful-battery-systems-from-braunschweig-volkswagen-group-components-fires-up-the-next-production-stage-7004

Obrázek z výroby: https://www.volkswagen-newsroom.com/en/press-releases/powerful-battery-systems-from-braunschweig-volkswagen-group-components-fires-up-the-next-production-stage-7004
Obrázek baterie: https://www.skoda-storyboard.com/en/enyaq/get-to-know-the-meb-platform-the-base-of-the-skoda-enyaq-iv/