V pátek 11.10. 2019 proběhl v areálu VŠE další ročník Startup Festivalu. Festival byl nabitý přednáškami, workshopy a diskusemi. Na místě se sešla celá řada významných představitelů české startupové scény, kteří velice ochotně předávali své zkušenosti po celý den. Redaktoři Czechsight byli u toho a přináší vám souhrnou reportáž.
Celá akce začala po deváté hodině ranní. Vystavovatelé zabraly plochu rozsáhlého atria a nabídli vskutku obsáhlé vyžití. Velkou část tvořily stánky podporující gastronomii a služby. Na své si přišli i milovnící deskových her nebo cestování. Velká pozornost vystavujících byla kladena na určitou formu udržitelnosti nebo zjednodušení procesu výroby či prezentace jednotlivých služeb.
Nemalou část spektra představovaly akcelerátory a různí investoři. Včetně xPortu, který zaštiťoval celou akci, byli přítomni i zástupci CzechInvestu a dalších. Pokud nešlo přímo o akcelerátory, byly na místě i firmy podporující váš potenciální byznys jako diagnostický Ycluster a nebo vývojářský Pixelmate.
Celý den byl doprovázen nejrůznějšími přednáškami. Jednalo se buď o samotné představování produktů (Neuron Soundware) a firem nebo o edukativní workshopy. Dozvědět jsme se mohli užitečné informace napříč všemi obory, které se dotýkají byznysu. Velké zastoupení hrál hlavně marketing. Přehledně byla představena např. strategie práce se generacemi X, Y a Z nebo jak sestavit správný marketingový plán. Dozvědět jsme se mohli i některé informace ze zákulisí firem jako je např. Rohlik.cz, kdy Tomáš Čupr upřímně popsal vývoj své firmy za posledních 5 let.
Podstatná část přednášek zohledňovala (jak je již zvykem) udržitelný rozvoj. Neuron Soundware např. nabízí produkty umožňující snažší diagnostiku poruch strojů pomocí zvukové analýzy. V praxi to znamená delší životnost a snížení nákladů na opravy. Jakub Nešetřil se svým česko.digital ukazuje cestu, jak zjednodušit topornou státní správu a pomoci ji k pružnějšímu (a levnějšímu) fungování pomocí práce dobrovolníků z řad IT. Otevřeno bylo i téma "Ekologie jako marketingový nástroj" ve formě panelové diskuse s představiteli Nestlé, Sens nebo Rohlik.cz.
Zlatým hřebem festivalu byla panelová diskuse týkající se především činnosti akcelerátorů. Protagonisté Jakub Nešetřil, Petr Heller, Oskar Kořistka, Andrej Kiska ml. a Matouš Kučera nejdříve představili své projekty a poté se věnovali dotazům z publika. Rozhodně bylo co poslouchat. Činnost akcelerátorů byla popsána do detailu. V následujících dnech nabídneme i rozhovor s Jakubem Nešetřilem, který toto téma určitě ještě otevře.
Velmi se těšíme na příští ročník, který, jak doufáme, bude stejně silný jako tento. Pozorně sledujte Czechsight v následujících dnech, jistě se ke startup festivalu v našich článcích vrátíme, zejména formou rozhovorů.
Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme
Foto: xPort


Petr Kašík
V jedoduchosti je krása. Popularizace vědy. Sport. Knihy. Naivní tramp. Univerzita Karlova, Molekulární biologie
sledovat :
Vstup do diskuze