Pandemie koronaviru se šíří světem vysokým tempem a podstatná část obyvatelstva planety se snaží omezit mezilidský kontakt na minimum. Lidé pracující nebo studující z domu tak musí využívat jiné prostředky ke svým běžným činnostem a jedním z hlavních je internet.

Analýza společnosti BroadbandNow zjistila, že 88 z 200 největších měst v poslední době čelí kvůli koronaviru velkému zpomalení internetového připojení. S průměrem za posledních deset týdnů se v některých oblastech snížila rychlost až o 44 %. Na vině jsou již zmíněné pracovní a studijní povinnosti, ale za velkým průtokem dat stojí také zábavní průmysl v čele se službou Netflix.

Města jako San Francisco, Los Angeles nebo Chicago zatím nezaznamenala žádné problémy s internetovým připojením. To může být způsobeno tím, že tyto oblasti zatím nejsou koronavirem zasaženy tak jako jiné části USA. New York City, které je epicentrem nemoci Covid-19 ve státech, má nyní průměrnou rychlost 54 Mbps. To je vůči běžnému stavu pokles o 24 %.

Velmi podobnou situaci řeší v posledních dnech i Evropa. Komise EU dokonce požádala Netflix o dočasné snížení kvality z HD na SD, aby internetová síť udržela nápor sledujících. Stejný krok učinil i YouTube, který nyní automaticky přehrává videa v 480p. Netflix, YouTube ani další streamovací služby zatím v USA žádná opatření nezavedly. Je ale možné, že v případě většího rozsahu šíření koronaviru ve státech se situace změní.

Zdroj: https://techcrunch.com/2020/03/25/88-out-of-top-200-u-s-cities-have-seen-internet-speeds-decline-this-past-week-3-cities-by-more-than-40/

Obrázek: techcrunch.com