Po náročném testování Tesla právě opustila Nurburgring. Ne na dlouho. Příští měsíc se vrátí s upraveným modelem S "Plaid". A slibuje časy okolo 7 minut a 20 vteřin.

Neoficiální pozorování a měření ukazuje, že model S zatím zajížděl časy okolo 7:23, tedy zhruba o 19 vteřin lepší než dosavadní rekord Porsche Taycan Turbo EV. Avšak co se Porsche podařilo se seriovým vozem, Tesla dokázala se značně upraveným neprodukčním modelem. Široké a přilnavé pneumatiky, zadní spoiler, rozšířená přední mřížka jsou jen některá z vylepšní. Avšak Tesla slibuje, že takto upravený model půjde do prodeje někdy v příštím roce. A chce zajít ještě dál. Věří, že s dalšími úpravami doáhnou času 7:05!

Uvidíme sami, zda se to automobilce podaří. Zatím zůstala u jednoho podařeného času, který navíc nedokázala zopakovat. Poté co s modelem S zajel řidič několik kol, byl nucen nechat vozidlo odtáhnout. Pro všechny přítomné muselo být poněkud úsměvné, když odtahované auto míjelo projíždějící Porsche Taycan. Aby Porsche svou dominanci ve stabilitě výkonu ještě podpořilo, ukázalo všem pozorovatelům, že jejich Taycan dokáže bez problému zrychlit na 200km/h několikrát za sebou. I přes neoficiálně nejlepší čas mají v Tesle stále o čem přemýšlet.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme

Zdroj: Engadget, Foto: Electrek