Drž se toho, co umíš – tímto příslovím se řídil i Elon Musk a dobře udělal. V neděli 5.4. 2020 zveřejnil na YouTube video, ve kterém společně se svými inženýry představil nový ventilátor z elektromobilových součástek.

Chceme používat jen díly, které dobře známe. Víme o nich, že jsou spolehlivé a dají se vyrábět ve velkém množství," řekl Joseph Mardall, hlavní technik Tesly. A co víc, díky této originální produkci nebude Elon ubírat nedostatkové součástky na běžnou výrobu ventilátorů.

Jak nový ventilátor Tesly vypadá?

Nový ventilátor se ve videu chlubí drahými automobilovými díly. Mezi ně patří například lithium-iontová baterie, čerpadlo, kompresor, počítačový systém nebo dotykový displej, který sleduje příjem kyslíku a produkci oxidu uhličitého. Poslední dva komponenty můžeme přímo najít u elektrických Tesla sedanů. Moderní provedení ventilátoru zkrátka rozhodně nechybí.

Tým Tesly ještě čeká na schválení úřadu

I přes velkou snahu Elona a jeho týmu je zhotovený ventilátor pouhý prototyp. Aby mohl být běžně využíván lékaři, musí splnit přísné standardy Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv. Pokud se to podaří, pak výroba ventilátorů z autosoučástek může začít ve velkém – jak Tesla sama dokládá, prostor i technologii na to má.

Zdroj textu: Forbes


Více o koronaviru na CZECHSIGHT: