Ačkoli se Tesle vstup do nového roku moc nepovedl, jeho další průběh přinesl nečekaný vzestup. Společnosti se podařilo dosáhnout rekordu jak v produkci, tak prodeji.

Ve druhé čtvrtině roku se v Tesle vyrobilo 87 048 vozidel a celkově se jich prodalo 95 200 (z toho 77 000 modelu 3). Jde o velký vzestup oproti poslednímu čtvrtletí (77 100 a 63 000) a ještě větší oproti minulému roku (53 339 a 40 740). Je to tak poprvé po dlouhé době, kdy Tesla dokázala prodat více než vyrobila.

Společnost zatím nedokázala vzestup plně vysvětlit. Mohl by souviset s dostupností modelu 3 ve Velké Británii a s konstatně se zvyšujícím zájmem o značku po celé Evropě a zejména v Číně. Model 3 je bezpochyby vlajkovou lodí Tesly. Její prodeje jsou více než 4krát větší oproti modelům S a X dohromady.

Dalším z faktorů, který mohl ovlivnit je zlepšená logistika společnosti. Zákazníci už nečekají tak dlouho na své automobily. V tomto případě se dá položit otázka, zda Tesla dokázala zvýšit svůj odbyt pomocí větší produkce. Pokud by se jednalo o navýšení pouze díky lepší logistice, bude zajímavé sledovat výsledky příštích dvou čtvrtletí.

Foto: Engadget