Tesla přichází s další novinkou. Dříve tento týden firma oznámila, že bude k dispozci nová solární střešní krytina. Podle Elona Muska by měla být její instalace levnější než standardní střecha s přidanými solárními panely. Ideální pro domy, které potřebují rekonstrukci střechy.

Jedná se již o třetí generaci solárních tašek, které firma vyvinula. Oproti předchozím se zvýšila účinnost získávání energie a snížila hmotnost panelů.

Nějvětší výhody solárních tašek tkví v jejich snadné a rychlé instalaci. V prvotních fázi bude Tesla instalovat tašky sama. Postupem času bude ke spolupráci přizvána třetí strana, která se o jejich stavbu bude starat. Cílem je postavit standardní střechu za osm hodin.

Musk si je zároveň vědom toho, že zde bude několik případů, kdy bude výhodnější postavit klasickou střechu se solárními panely. Avšak je přesvědčený, že jeho střecha bude levnější variantou v 80% případů.

Prozatím je k dispozici pouze černá barva tašek. V dalších měsících očekáváme další. Nová střecha bude dostupná s garancí záruky na 25 let.

Zdroj: Engadget

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Děkujeme.