Ve vývoji autonomního řízení je Tesla jednou z nejaktivnějších společností. I přesto, že její technologie není plně funkční, budou muset zákazníci zaplatit více peněz než doposud.

Jak stojí ve tweetu Elona Muska, k nárůstu by mělo dojít 1. května. Cena technologie, která teď stojí 5000 amerických dolarů, tak bude navýšena pravděpodobně o další 3000. Současně s tím Musk slibuje zákazníkům, že probíhá intenzivní výzkum a jednoho dne se dočkají plně autonomního řízení.

Změny přicházejí v době několika důležitých událostí. Za zmínku stojí „Investor autonomy day“ konaný 22. dubna, kde Tesla představila svá nejnovější vylepšení autononomního řízení. Zejména se jedná o funkci Autopilot, která plní schopnosti tempomatu a automatické udržení automobilu v jízdním pruhu se stane standardní výbavou. Její cena se zvýší o zhruba pět set dolarů.

Komplexnější verze Autopilota s názvem FSD (z angl. Full-self driving) stojí v současné době dalších 5000 dolarů a zahrnuje i navigační systém se schopností navigace vozidla od nájezdu až po sjezd z dálnice. FSD si všímá různých změn v provozu včetně odebírání či přidávání jízdních pruhů. Tesla navíc zdůrazňuje, že bude pokračovat v dalším vylepšování FSD a její navigace. V dohledné době bychom se tak mohli dočkat rozeznávání semaforů a dopravních značek.

Dalším velkým krokem je nový zakázkový chip Hardware 3. Teslou produkovaný hardware bude mít vyšší výkon než současné komponenty NVidia v modelech S, X a 3. Ke změně by mělo dojít v rámci několika měsíců.

Tesla slibuje technologii FSD poměrně dlouho. Již v roce 2016 nakupující přispívali na vývoj technologie a Musk tenkrát prohlásil, že technologie bude dostupná až ve chvíli, kdy se výzkum a regulace autonomního řízení dostanou do správného bodu.