Mezi nejnovější produkty aplikace Tinder patří funkce „Festival Mode“, která si klade za cíl propojit účastníky hudebních festivalů. Podobně jako u funkce „SpringBreak Mode“ oznámila společnost, že i nový „Festival Mode“ bude využívat odznaků na uživatelských profilech k označení nadcházející kulturní události. Tyto odznaky usnadní uživatelům propojení skrze stejnou hudební událost.

Při uvedení funkce na trh spolupracoval Tinder se dvěma zábavními společnostmi AEG Worldwide a Live Nation, přičemž ji plánuje zpřístupnit účastníkům velkých festivalů v USA a Velké Británii. To zahrnuje například tyto akce: EDC Las Vegas (17.5.), Hangout Music Festival (17.5.), All Points East (24.5.), GovernorsBall (31.5.), Parklife (8.6.), Bonnaroo (13.6.), Firefly (21.6.), BritishSummer Time (5.7.), Lovebox (12.7.), FasterHorses (19.7.), Hard Summer (3.8.) and EDC Orlando (9.11.).

Společnost si od nové funkce slibuje velký zájem. Že by silná slova? Statistiky hovoří opačně. Během HangoutFestu v roce 2018 se registrace aplikací zvýšily až 30x. Jinak tomu však bylo u registrací seznamovací aplikace Bonnaroo, u které došlo až 300 násobnému nárůstu. Od spuštění Festival Mode si Tinder slibuje širší strategii, která není zaměřena pouze na uživatele hledající seriózní vztah, ale cílí i na mladší, vyhledávající především zábavu.

„Není žádným tajemstvím, že je Tinder nezbytnou aplikací pro fanoušky hudebních festivalů. Proto jsme chtěli vytvořit nový způsob, jak se snadněji spojit s ostatními návštěvníky.“ Říká Jenny Campbell, CMO společnosti Tinder v prohlášení o spuštění Festival Mode. „Abychom toho dosáhli, spolupracovali jsme s firmami, které mají v oblasti zábavy a eventů nejlepší jméno. Jsme rádi, že našim uživatelům umožňujeme najít si na těchto letošních akcích své protějšky.“

Festival mode se spustí již dnes a svým uživatelům umožní přidávat na svůj profil odznak o konkrétní události přibližně tři týdny před jejím konáním. Nejde o první funkci, kterou by aplikace v posledních měsících cílila na mladší uživatele. Kromě režimu „SpringBreak“ rozvíjí Tinder funkci „Tinder U“, určenou pro vysokoškolské studenty, včetně dalších, jako „RivalsWeek“ a další.