Internetový magazín CNET přišel se seznamem aplikací, které během posledních deseti let nejvíce ovlivnily naše životy. Nikoho asi nepřekvapí, že pro mnohé z nich jsou hlavní platformou mobilní telefony, bez kterých si dnes již nedovedeme představit každodenní život. Pojďme se podívat, které aplikace se do seznamu dostaly.

Chybět samozřejmě nemohou zástupci největších sociálních sítí. Instagram umožnil každému stát se veřejně známým "fotografem" i bez vlastnictví drahé techniky. Sdílení snímků pokrmů se stalo společenskou zvyklostí a Instagram reklamním prostorem s obrovským potenciálem.

Instagram se stal silným nástrojem marketingu (zdroj: advertisemint.com)

Twitter změnil způsob šíření novinek a informací, stal se nástrojem pro rychlé informování a koordinaci populace, stejně jako nástrojem mnohých politiků k rychlému sdílení svých myšlenek. Na seznamu samozřejmě nechybí ani Facebook, vládce sociálních sítí, který zcela změnil komunikaci mezi přáteli. Za sociální síť můžeme považovat i platformu Vine určenou pro krátká videa. Ta sice již nefunguje, ale byla takovým předchůdcem v současnosti nesmírně populárního TikToku.

Google mapy přinesly do vašich mobilů bezplatnou navigaci plnou extra informací navíc, Spotify se prosadil nejvíce na poli online streamování hudby. Uber a Lyft změnily způsob jakým si objednáváme taxi. Facebook Messenger a WhatsApp tak nějak pro většinu lidí pohřbily klasické sms zprávy.

Google mapy zobrazující intenzitu provozu (zdroj: cnn.com)

Nikoho nepřekvapí ani YouTube, který přetáhl minimálně generaci teenagerů od televizních obrazovek. Na seznamu nalezneme i populární hry Angry Birds, Candy Crush Saga, Flappy Bird, Fortnite, nebo Pokémon Go, který proslavil kategorii her s rozšířenou realitou. Zajímavé je i zařazení seznamovacích aplikací, kterým vévodí nejrozšířenější Tinder. Hledání singl protějšků ve vašem okolí nebylo nikdy jednodušší.

Seznamovací aplikace Tinder (zdroj: fortune.com)

Pro úplnost doplňme zbylé aplikace na seznamu: komunikační klient Slack, platební systémy Venmo, Google  Pay a Apple Pay, které vám umožní místo karty platit telefonem nebo hodinkami, streamovací služba Netflix, Snapchat, Google Pay/Apple Pay, hlasoví asistenti od Googlu, Amazonu a Applu, Amazon, Skype a jeho alternativy, služby doručující jídlo jako jsou například Uber Eats, a Google fotky, místo pro vaše fotografie.

zdroj: CNET.com