Nová infografika ukazuje sto nejnavštěvovanějších webů světa. Světové lídry všichni známe, ale kdo čekal českou stránku v top 10?

Infografika z dílny visualcapitalist.com zobrazuje stovku nejvýznamnějších webů na světě. Nikoho  asi nepřekvapí, že všemu vládnou weboví giganti Google a Facebook. Jejich síla stále roste s tím, jak více a více lidí tráví čas online. Světová jednička Google dosahuje na 60 miliard návštěv měsíčně, v závěsu za ním se drží Youtube, Facebook, Baidu a Wikipedie. Dohromady světová stovka webů zaznamenala v červnu 206 miliard návštěv. Podívejte se na grafiku v plném rozlišení kliknutím zde.

zdroj: visualcapitalist.com

Webu tak vládnou vyhledávače, s tím, že Google se drží na prvním místě ve většině zemí světa. V poslední době ale dochází také k nárůstu streamovacích služeb, čemuž napomáhají rostoucí datové balíčky pro uživatele mobilních telefonů. Síla Youtube asi nikoho nepřekvapí. Zajímavé jsou ale například výsledky webu Twitch, který se zaměřuje na streamování videoher a v žebříčku se drží na třicátém místě s počtem návštěv blížící se jedné miliardě za měsíc. V popředí se drží také weby nabízející pornografický obsah. A zde se dostáváme k českému "úspěchu", protože česká stránka xvideos.com to dotáhla až do TOP 10, když drží právě poslední desáté místo.

Celkový pohled na infografiku naznačuje, že největší světové weby stále rostou neskutečným tempem. Často toho dosahují pomocí rozšiřování svých služeb například do Číny. Zároveň tyto firmy často skupují menší projekty pod svá křídla.

Zdroj: visualcapitalist.com