Každým rokem se dočkávají zabudované obrazovky u automobilů Tesla stále novějších inovací. Na jedné z konferencí v rámci E3 Elon Musk potvrdil, že YouTube bude v nejbližší době podporován i na těchto obrazovkách.

Není to poprvé, kdy Musk zmínil možnost spolupráce s YouTube. Již v srpnu minulého roku na základě otázek na Twitteru zmínil, že hodlá spolupracovat s nějakou z předních streamovacích služeb. Mělo by se tak stát v softwarové verzi 10.0.

Musk oznámil, že YouTube by měl být v autech přístupný během E3. Stejně tak odhalil, že si budeme moci v Tesle zahrát Fallout 3 či demoverzi Beach Buggy Racer. To vše v modelu 3.

V nedávném podcastu dokonce Musk řekl, že je otevřený spolupráci s více platformami. Platí to jak pro aplikace tak pro hry. Musíme však zvážit do jaké míry to Musk myslí vážně. Další a další přidávání aplikací, her a streamovacích služeb může vést k menší intuitivitě vozidel.

Je těžké odhadnout jak nebezpečný může být podobný krok pro řidiče. Jedná se jistě o další lákadlo, které může narušovat pozornost. Avšak když si uvědomíme kolik faktorů nás v autě rozptyluje od telefonování přes naladění radia až po sledování navigace, zdá se podobný krok spíše skokem do budoucnosti. Do budoucnosti zcela autonomních aut, která je za rohem.

Foto: Engadget