Triton Submarines je pravděpodobně největší firma vyrábějící výzkumné ponorky. Avšak do hlubin oceánu se chtějí podívat nejen vědci, ale i „obyčejní“ turisté. Proto firma přišla se sérií turistických ponorek DeepView, které jsou navrženy právě pro ně.

Ponorky DeepView mohou být zkonstruovány tak, aby uvezly pilota, kopilota a dalších 12 až 66 cestujících. Počet míst lze přidávat nebo ubírat vždy po šesti sedadlech. Ponorka může podnikat cesty do hloubky až 100 m pod hladinu oceánu a panoramatické výhledy si cestující užijí přes 140 mm tlustá skla.

Na DeepView je specifická její skleněná část, která připomíná velkou zkumavku. Ta je dostatečně vysoká na to, aby se v ní mohli cestující i postavit. Její široký vstup zároveň nabízí cestování i turistům s omezenou hybností.

Po celou dobu cesty je do ponorky přiváděn vzduch pomocí klimatizace a vnitřní vybavení ponorky se podobá luxusní kanceláři. A aby cestují v temných hlubinách vůbec něco viděli, ponorka má po celé své konstrukci celkem 10 LED světel o intenzitě 20.000 lumenů.

Ponorka je navržena pro cesty do klidných vod a její maximální rychlost je jen 3 uzly za hodinu (5,5km/hod). Pohání ji dva hlavní 20kW pohony a další čtyři 12,6kW trysky. Baterie na ponorce je schopná uschovat až 240kWh energie, což vystačí na 14ti hodinový podmořský výlet.

První ponorka pro 24 cestujících (DeepView 24) již byla zkonstruována ve Vietnamu a její podmořské výlety by měly začít v prosinci letošního roku.

Zdroj: NewAtlas
Obrázky: Triton Submarines