V novém centru inovací v Californii ve městě Belmont představili zbrusu nový koncept VW Type 20, který je postaven na VW T1 "Mikrobus" z roku 1962. Základem je elektrický motor a spoustu moderních technologických vymožeností.

Firma Zelectricmotors přestavuje Volkswageny na elektrická vozidla už řadu let. S Type 20 udělali ale obrovsský krok kupředu. Baterie s 10 kWh dokáže pohánět motor (od Electric GT) se 120 koňmi a 235 Nm točivého momentu. Pro ten správný pocit z moderního vozidla jsou vzadu umístěny dva elektrické skateboardy, které Type 20 nabíjí. Ty vás dovezou opravdu až domů.

Interiér se samozřejmě změnil k nepoznání. Původní analogový budík nahradil dotykový display. Uprostřed palubní desky je umístěn hologram loga. Hlavně proto, že to vypadá dobře.

V přední části vozidla je kamera, která dokáže rozeznat obličej majitele a otevřít auto. I když je odemykání auta hodně "vymakané", samotné otevření a zavření dvěří je stále takové, jako před skoro 60 lety. Žádná "křídla" ani podobné vymoženosti nečekejme.

Celé auto je vyvedeno v šedo-oranžové kombinaci, která mu dává trochu laciný nádech. Nutno uznat, že na dalších prvcích interiéru se designéři opravdu vyřádili. Oranžový volant je uchycený z obou stran něčím co připomíná pavučinu. Podobně jsou vedena i zpětná zrcátka a disky kol. Sedačky jsou poměrně jednoduché. Vzadu je jedna v rovnoběžce s přední a druhá je na ní kolmá. Otázku pohodlí rozebírat nebudeme, k tomu Type 20 neslouží.

Celé auto je povedenou přestavbou kultovní T1. Auto působí robustně a vyvedení detailů je pečlivé. I přesto, že je opatřeno několika technologickými vychytávkami, stále vypadá jednoduše a nepřeplácaně. Barevná kombinace na autě je spíše otázkou vkusu.

Foto: Verge, CNET