Ride-hailingová společnost Uber spouští novou službu – Reserve (“rezervace”). Ta umožní uživatelům si předčasně zarezervovat konkrétního řidiče na danou jízdu.

Uber Reserve umožní uživatelům uskutečnit rezervaci pro konkrétní jízdu a řidiče až na 2 hodiny 30 dnů předem. Nejprve bude služba dostupná ve 21 největších městech v USA.

Uber uvádí, že cena jízdného bude zákazníkům Uber Reserve nabízeno předem, jak jsou uživatelé zvyklí doposud. Zajímavostí a novinkou je fakt, že uživatelé budou moci komunikovat s preferovaným řidičem. V zásadě tak bude platit, že pokud má uživatel na základě svých zkušeností oblíbeného řidiče, bude jeho cesta nejdříve nabídnuta tomuto řidiči. Dále Uber slíbil 15 minut čekací doby pro uživatele Uber Reserve, stejně jako záruku včasného vyzvednutí. V případě, že zarezervovaný řidič nedorazí v domluvenou dobu, klient obdrží poukaz ve výši 50 USD.

Vedoucí projektu Geoff Tam-Scott a Megha Jain odhalili novou službu na firemním blogu, kde popisují zrození nápadu ohledně Uber Reserve:

"Všimli jsme si trendu, kdy plánování cest v rámci Uber je v těchto nejistých dobách stále populárnější."

Spuštění tak reaguje na změny v dopravním chování společnosti, které spustila současná koronavirová pandemie. V jejím důsledku jednotlivci nejen že omezují své přesuny po městě pouze na ty nejzásadnější, ale dále také preferují takové dopravní prostředky, kde je nižší pravděpodobnost přenosu COVID-19. Lidé si tak budou moc například naplánovat předem domluvenou cestu k lékaři a zpět, což je nepochybně velké plus především pro osoby z rizikových skupin, kteří nemají možnosti cestovat vlastním automobilem a nechtějí využívat veřejnou dopravu.

Uber dále uvádí, že Reserve zároveň poskytne řidičům další možnosti ohledně výběru práce, kterou budou mít díky předčasným rezervacím více pod kontrolou. Řidiči si tak budou smět mimo jízd na vyžádání vybrat z nabídky předem naplánovaných cest.

Řidiči si budou žádosti o rezervaci nárokovat podle zásady„ kdo dřív přijde, je dřív na řadě .“ Budou tak pouze na nich, zdali se rozhodnout konkrétní předčasnou rezervaci využít, či nikoli.

Více o společnosti Uber na CZECHSIGHT naleznete v:

Zdroj: https://www.intelligenttransport.com/transport-news/111380/uber-reserve-allows-riders-to-book-a-driver-30-days-in-advance/

Foto:Eugene Chystiakov, Unsplash