Společnost UPS má s doručováním pomocí dronů do budoucna velké plány. Pro jejich realizaci ovšem potřebuje překonat dva klíčové kroky. V současné době buduje vlastní specializovanou dceřinou společnost, zvanou UPS Flight Forward, zaměřenou výhradně na doručování.

K jejímu spuštění ovšem požaduje povolení FAA (Federal Aviation Administration, Federální letecké správy) k provozování svých dronů v obydlených oblastech a během nočních hodin. UPS se bude snažit získat stejnou certifikaci, jakou obdržela například Wing, dceřiná společnost Alphabet letos v dubnu. Na této úrovni certifikace se stále nepohybují například Uber Eats, či Amazon Air, kteří o ni prozatím pouze požádali, ale doposud nezískali. Amazon je marketingově, co se doručování pomocí dronů týče velmi asertivní a vynakládá v tomto ohledu velké úsilí a propagaci.

Začátkem letošního roku se společnost UPS spojila se startupem Matternet, jenž pomáhá společnostem budovat logistické sítě za pomoci robotů, aby dodávala lékařské vzorky v Severní Karolíně. Mimo to se firma v roce 2017 na Floridě angažovala v doručování balíků z nákladních automobilů, ovšem testy neproběhly tak hladce, jak by si UPS nejspíš přála.

Není ještě zcela jasné, jak dlouho bude trvat, než UPS získá zmíněnou certifikaci, její zástupci jsou však přesvědčeni, že by se tak mohlo stát do konce letošního roku.

Zdroj: Techcrunch, Foto: Vox