Škoda Auto DigiLab přináší do Prahy 50 sdílených elektrických skútrů. K jízdě budete potřebovat řidičský průkaz. Využijte možnosti otestovat prvních 15 minut jízdy zdarma.

Dceřiná společnost automobilky Škoda získala od Prahy zelenou pro rozšíření nabídky sdílených dopravních prostředků. K růžovým kolům Rekola, elektrickým koloběžkám Lime, či několika možnostem carsharingu se teď přidá Škodovka s 50 elektrickými skútry, které bude nabízet pod názvem BeRider.

K využití skútrů budete potřebovat aplikaci BeRider, která si po nainstalování řekne o vaši kreditní kartu a fotokopii řidičského oprávnění. Skútry disponují výkonem 3kW takže vám hravě postačí řidičské oprávnění na automobil, které zahrnuje i menší motocykly. Výkon je dostačující k tomu, abyste v ulicích Prahy bez problému dosáhli na rychlost 50 km/h (uváděné maximum je pak 66 km/h), baterie by měly vystačit až na 70 km dojezd.

Po odemknutí skútru budou řidiči k dispozici i dvě helmy nebo například reflexní vesta. Před jízdou dostane každý uživatel zdarma 15 minut na přípravu. Jakmile vyrazíte, platíte již 5 Kč za minutu jízdy. Společnost také přichází s akcí, kdy můžete vyzkoušet prvních 15 minut jízdy zdarma. Po skončení jízdy bude možné skútr odstavit kdekoliv v rámci povolené zóny. Oficiální web projektu můžete navštívit na www.be-rider.com.

oficiální aplikace služby BeRider

zdroj obrázku: skoda-storyboard.com, play.google.com