Apple, Microsoft, Google. Tahle tři jména jsou pro velkou většinu obyvatelstva dobře známá. Jedná se o nejhodnotnější firmy světa a jejich akcie patří do investičního portfolia mnohých investorů. Apple je známý svými produkty s logem jablka na zádech a MacBooky, iPady, iPhony i další součásti ekosystému značky z Cupertina patří mezi ty nejkvalitnější na světě. Google po celém světě reprezentuje operační systém Android a nespočet softwarových služeb, které denně využívají miliardy lidí. S velkou pravděpodobností si tento článek čtete na prohlížeči Chrome od Google. Třetí světový velikán jménem Microsoft mimo jiné proslul operačním systémem Windows.

White Pixel4XL & Silver iPhone 11 Pro
Google a Apple proti sobě zápasí na trhu smartphonů. Obr z Cupertina zde však s přehledem vítězí. Spolu s Microsoftem však tuto trojici spojuje koronavirová krize

Všichni výše zmínění hráči na poli technologií jsou z velké části závislí na vývoji nových funkcionalit za pomoci softwaru. Tento software musí někdo vytvářet, a proto mají všechny tři zmíněné společnosti každým rokem minimálně jednu konferenci pro vývojáře. Apple v minulosti ukázal nový iPad a dal vývojářům informace o tom, co bude produkt podporovat a jaké má možnosti využití. Google představí novou verzi OS Android a vývojáři mohou začít optimalizovat a vytvářet aplikace pro tuto platformu. Microsoft v loňském roce představil konvertibilní zařízení, která pohání upravené verze operačních systémů a opět jsou to vývojáři, kteří se postarají o dostatečnou zásobu aplikací a optimalizovaných programů. Světem však hýbe pandemie koronaviru a konference pro vývojáře byly v ohrožení.

Shot with my Mavic Air at Apple
Ve stále poměrně novém Apple parku se konají konference vývojářů a představení nových produktů. Letošní WWDC (Worldwide Developers Conference) se však uskuteční pouze v online podobě

Google se k situaci vyjádřil se slovy, že ruší letošní fyzický event Google I/O 2020 a přesouvá se až na příští rok. Pro ty, kdo mají zakoupené vstupenku, bude možnost přenést jejich platnost na rok 2021. Je však stále možné, že konferenci pro vývojáře, na které se široká veřejnost dozví mnoho chystaných novinek, bude Google pořádat online. Ostatně pro stejný způsob pořádání se rozhodli zbylí dva velikáni - Apple a Microsoft. Ti zašli v uvolňování zajetých tradic ještě dál. Konference Apple WWDC a Microsoft Build totiž budou nejen online, ale také zdarma. Běžně stojí vstupenky na tyto akce pro vývojáře kolem 60 tisíc Kč bez DPH.

Zdroj: the Verge
Foto: Unsplash