Výrobce sportovního oblečení Under Armour oblékne první komerční vesmírné turisty, kteří se do kosmu vydají v příštím roce. Společnost Virgin Galactic provádí poslední testy vesmírné lodi pro tyto lety.

Obě společnosti představily vesmírnou kolekci tento týden. Jde o první oblečení, které je navrženo přímo pro vesmírné turisty. Výbava zahrnuje vesmírný oblek, tréninkovou soupravu, obuv a bundu. Každá souprava bude upravena na míru pro jednotlivé cestující. Oblečení bylo testováno v podmínkách napodobujících vesmírný let a na vývoji se podíleli piloti, doktoři i trenéři astronautů.

Kombinézy pro kosmické lety (zdroj Under Armour)

Společnost Under Armour tak pokračuje ve své snaze vyrábět vysoce funkční a technologické oblečení pro náročné sportovce. Ve vesmírných oblecích bude použita technologie, která má údajně podporovat rychlejší regeneraci svalů. Společnost počítá, že v budoucnu bude vyrábět vesmírné oblečení ve výrazně větším objemu. Spolupráce s Virgin Galactic vedla společnost také k uvedení řady  oblečení s vesmírnými motivy určeného pro běžné zákazníky.

Obuv pro kosmické lety (zdroj Under Armour)

Vesmírná loď Virgin Galactic by měla k hraně vesmíru dopravit šest cestujících, spolu se dvěma piloty. Loď bude vypuštěna z tryskového letadla ve výšce zhruba 12 km a pak pomocí raketového motoru vystoupá skrze zemskou atmosféru. Ve stavu beztíže stráví cestující přibližně 10 minut než se loď vydá zpět na přistání.