Na Chvalském zámku v pražských Horních Počernicích odstartovala v sobotu 29. srpna nová interaktivní výstava s názvem Leonardo, která zavede návštěvníky do světa umění a vynálezů slavného italského génia da Vinciho. Díky společnosti Virtuplex také více interaktivně.

Interaktivní výstava ze světa umění a vynálezů slavného Leonarda da Vinciho nabídne dětem i dospělým prostor pro hravé seznámení se s vynálezy, uměním a vědeckou prací tohoto italského tvůrce, které před více jak 500 lety předběhly dobu svou genialitou. K vidění ale i k prozkoumání z blízka budou nejen Leonardovy modely vynálezů, jeho vědecká práce i reprodukce malířových obrazů. „Výstava je koncipována jako interaktivní, a také díky virtuální realitě máme možnost prohlédnout si Leonardovo geniální dílo z více úhlů a jiné perspektivy. Věřím, že díky VR budeme mít do budoucna ještě více možností nahlédnout do minulosti tak, jak se nám ještě nedávno nesnilo,” říká kurátor výstavy Ondřej Sedláček.

Díky Virtuplexu jako partneru výstavy budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si modely vybraných vynálezů v prostředí virtuální reality. „Virtuální realita nám otevírá nové obzory, jak můžeme plánovat budoucnost, ale i zobrazovat minulost. Umožňuje nám vidět objekty ve větším detailu a ze všech úhlů, ” říká Pavel Novák, spoluzakladatel Virtuplexu a dodává. „Tak, jako v naší VR hale umožňujeme našim klientům zažít jejich budoucí projekty dříve, než je začnou fyzicky realizovat, na výstavě se mohou návštěvníci naopak podívat na Leonardovy návrhy katapultu, kola či obrněného automobilu a porovnat je s tím, jak vypadají dnes v realitě.”

Výstava potrvá do 22. 11. 2020 a otevřena je každý den od 9.00 do 18.00.

Zdroj: TZ Insight
Foto: TZ Insight