Izraelská firma Viziblezone chce vylepšit rozeznávání chodců autonomními i obyčejnými automobily. V budoucnosti by mělo vozidlo rozeznat i ty chodce, kteří nejsou přímo v jeho zorném úhlu.

Před časem jsme informovali o Humanising Anatomy a jejich způsobu predikce chování chodců. Prozatím nevíme o všech startupech, které by se o něco takového pokoušely. Avšak dalším z řady, kteří si vzali za svou myšlenku, ochránit co možná nejvíce chodců před újmou je Viziblezone. K dosažení tohoto cíle bude používat metodu, při které bude spoléhat na chytré telefony a detektory přítomné v autě. Společnost předpokládá, že takový způsob bude nesmírně užitečný v době, kdy budou autonomní auta plnohodnotnou součástí provozu.

"Viziblzone nabízí řešení v podobě detektoru. Ve spolupráci s chytrým telefonem dokáže uvnitř vozidla vytvořit prostředí, které ochrání chodce před srážkou," řekla CEO společnosti Gabi Ofir. Řešení předpokládá, že chodec bude mít u sebe chytrý telefon, který detektor dokáže rozpoznat a auto se mu bude moct vyhnout.

Firma cílí hlavně na budoucí využití samořídících automobilů. Jedním dechem však dodává, že se tento způsob dá využít i v současném provozu. Detektor může být přítomný v autě, neruší ho žádné venkovní podmínky a nespoléhá na vizuální podněty. Dosah detektoru by mohl být až 150 metrů.