Volvo odhalilo model XC40 Recharge, který je celý čistě elektrický. Stalo se tak na automobilovém eventu v Las Vegas. Automobil vypadá shodně se svým benzínovým protějškem. Napájen bude 78kWh baterií umístěnou pod předním sedadlem pasažéra.

Není to poprvé co si Volvo vybralo XC40 jako svůj modelový vůz pro představení nové technologie. Vzhledem k tomu, že trh se sedany v USA upadá a do popředí se dostávají čím dál tím více malá SUV a cross-overy, je XC40 vhodnou volbou.

Nejzajímavější věcí na každém EV automobilu je samozřejmě dojezd. Vzhledem k tomu, že EPA testování ještě není u konce, nemůžeme ho sdělit úplně přesně. Volvo garantuje 320 kilometrů za standardní jízdy.

Nové Volvo bude podporovat DC rychlo nabíjecí port a zvládne se z nuly dobít na osmdesát procent za 40 minut. Co je překvapivé, je síla. Malý crossover by měl mít 408 koní a z 0 na 100 zvládne dokonce za 4,9 sekundy.

Stjeně jako Tesla se bude automobil automatick aktualizovat. Bude využívat systému Android, který by měl být s každou aktualizací lepší a lepší.

Nový model je součástí plánu, který firma vystavila na příštích dvacet let. Do roku 2040 se chce stát uhlíkové neutrální. Již v roce 2025 by mělo každé vozidlo produkovat o 40% méně emisí než ta vyrobená letos. K výrobě navíc využívají recklovaných materiálů jako např. kobalt ze starých baterií.

Ve firmě razí názor, že jedinou cestou jak dosáhnout nižších emisí, je elektrifikace. Podle Volva tak benzínovým autům odzvonilo. Těšit se tak můžeme v nejblžší době na S60 Recharge a XC60 Recharge.

Zdroj: Engadget, Foto: Volvo