YouTube mění svou politiku ohledně viditelnosti počtu odběratelů jednotlivých tvůrců. Během září tak místo celých čísel např. 1 258 589 uvidíme zkratku 1,25M. Podle mínění společnosti tím sníží tlak vyvíjený na tvůrce.

Bohužel, samotní tvůrci a umělci nadšení nejsou. YouTube prvně oznámil, že doufá v lepší konzistenci v počtech, které se uživatelům objevují. Díky tomu se tvůrci nebudou tolik soustředit na jednotlivé odběry. YouTube doufá, že se díky tomu budou více soustředit na "vyprávění svého příběhu" a ne na věčné počítání odběratelů.

Podobnou strategii zkoušel i Instagram, který zakrýval počty lajků. YouTubeři mají na celou záežitost jasný názor. Podle nich jde o snahu s nulovým efektem, jelikož ti, kteří jsou posedlí čísly, si je stejně mohou zobrazit v YouTube Analytics a YouTube Studio.

YouTube počítá s tím, že novinka bude aplikovaná na účty které mají více než 1000 odběratelů. Změna se bude týkat i YouTube Data API, který používají platformy jako Social Blade, která řídí účty napříč Twitchem, Instagramem a Twitterem. Social Blade nezaujímá stejný postoj jako YouTube, ale snaží se ho respektovat a doufá v pozitivní výsledky.

Uvídíme v následujících měsících, jaký dopad bude mít novinka na počty odběratelů. Otázkou zůstává jak se k ní budou stavět i samotní fanoušci, pro něž se najednou odebírání oblíbeného tvůrce, zdá méně osobní.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme

Zdroj: Engadget