Skupina více než tisíce zaměstnanců Googlu podepsala otevřený dopis, který vyzývá společnost ke změnám, které sníží vliv na životní prostředí.

Zaměstnanci požadují, aby se společnost stala do roku 2030 uhlíkově neutrální. Součástí požadavků je i to, aby Google přestal navazovat smlouvy, které přispívají k vyčerpání fosilních paliv, a aby přestal spolupracovat s firmami, které se podílejí na utlačovaní různých skupin lidí. Nezapomíná se ani na podporu politiků a skupin, kteří popírají klimatickou změnu.

Připomeňme, že s podobným otevřeným dopisem přišli letos již například zaměstnanci Amazonu. Google jakožto jeden z internetových gigantů v současnosti samozřejmě spolupracuje i s výraznými hráči v oblasti energetiky a těžby ropy, kterým poskytuje své služby cloudových úložišť. Podobně na tom je i s několika think tanky, které se snaží vyvracet klimatické změny.

Google se brání, že je uhlíkově neutrální již od roku 2007 a že investuje neustále více peněz do obnovitelných zdrojů. Problémem je, že Google dosahuje uhlíkové neutrality pouze nakupováním "odpustků" v podobě tzv. uhlíkových kreditů. Kritici by rádi, aby společnost bojovala se svým klimatickým efektem přímo v jádru problému a omezila své emise. Autorům petice se také nelíbí, že Google tvrdí, jak bojuje za ochranu životního prostředí, a přitom finančně podpořil 111 amerických kongresmanů, kteří hlasují proti zákonům na ochranu klimatu.

Líbil se Vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Nebo nás podpořte přímo na Patreonu. Děkujeme.