Západoanglická univerzita (UEA) se stala další institucí, která na své půdě odmítá prodej hovězího masa. Vedení univerzitity počítá s tím, že stejný postoj zaujmou i další univerzity.

Nejedná se o náhlé rozhodnutí. Studentská unie Západoanglické univerzity k rozhodnutí dospěla po dlouhé diskuzi. Již dříve unie odsouhlasila tzv. "vegetarianské pondělky" a zasadila se o širší nabídku veganských produktů. Cílem zrušení prodeje hovězího je přispět ke snížení emisí a zlepšit tak klimatickou situaci. Místní farmáři jsou samozřejmě proti a považují krok za nelogický.

Vzhledem k tomu, že je UEA jedním z center výzkumu klimatických změn, daly se podobné kroky očekávat. V současnosti o podobném zákazu uvažuje dalších sedm unií. Jedna z nich chce jít dokonce ještě dál a změnit stravování na své univerzitě na vegetarianské nebo veganské.

Nutno podotknout, že se jedná o pomerně malý krok v rámci celé problematiky. Množství skleníkových plynů, které se vyprodukuje produkcí hovězího masa je naprosto marginální v porovnání se spalováním fosilních paliv. Tím samozřejmě není ponížena snaha studentské unie, která je chválihodná. Avšak případná celková změna jídelníčku na vegetariánský (či veganský) je až příliš drastická. Dosažený výsledek bude minimální a velkou část studentů, kteří by rádi přispěly ke změně, spíše odradí.